Internetové stránky děláme oficiálně od roku 2009. Když se podíváme na to jak se dělali weby tenkrát a kde je tvorba dnes, jde o rozdíl který nejde ani popsat. Přesto někteří zůstávají u designu a funkčnosti z doby kamenné, s komentářem “lidi už si na to zvykli”. Tak jako trendy, mění se i možnosti zobrazování na počítačích které používáme. Před nějakou dobou bylo nemyslitelné vybrat si ze stovek fontů k použití na webu, stejně tak nebylo možné jedním kliknutím změnit barvu nespočtu prvků v designu. Další kapitolou je například “responsive”, nebo “retina ready” design. Na podobná témata můžeme diskutovat nekonečně. Pojďme si říct proč tak krkolomný název MFÁčko (vyslovovat můžete eMeFáčko).

MFA – Made for AdSense, Ads, Advertise, Affiliate. Vyrobeno za účelem výdělku

  • Made for AdSense (vytvořeno pro reklamní systém Google AdSense)
  • Made for Ads (vytvořeno pro reklamu)
  • Made for Advertise (vytvořeno pro reklamu)
  • Made for Affiliate (vytvořeno pro provizní program)
  • MFA = MFÁčko

 

Váš web je Vaše vizitka. Na základě srozumitelnosti, přehlednosti a dalším aspektům, se návštěvník rozhoduje zda si to co nabízíte objedná. Web je reklama tomu co nabízíte.

K tvorbě webu přistupujeme s tím, že by Vám měl vydělávat peníze. Buď tak, že návštěvníky zaujme vzhled, nebo obsah natolik, že u Vás nakoupí, nebo tak, že díky jednoduchosti a přehlednosti webu pochopí co nabízíte a Vaše služby si objedná. Tak či tak by se měla investice do kvalitního webu vracet v podobě zákazníků.

Zkratka MFA vznikla z původního anglického Made for AdSense (vytvořeno pro AdSense), jinými slovy,vytvořeno za účelem výdělku z reklam Google AdSense. Více se dočtete například na Wikipedii. Jako ukázku můžeme uvést web www.hryprobarbie.cz který profituje právě na reklamním systému od AdSense. Někdy se MFA překládá také jako Made for Advertise (vytvořeno pro reklamu). Může se to zdát stejné jako v případě AdSense, ale zde nejde o propagaci zmíněného reklamního systému, ale například o přímý prodej reklamních ploch. Zde si můžeme ukázat web www.smsmaniak.cz , kde sice najdete reklamní blok od AdSense, ale profit je hlavně z prodeje reklamní plochy nad polem pro odeslání SMS.

MFA by se v poslední době dalo přeložit také jako Made for Affiliate (vytvořeno pro provizní program), kde vlastník webu profituje na prodeji zboží nebo služeb partnerů kteří tento program nabízejí. Například web www.ostrovkorfu.cz je napojen na provizní systém společnosti Invia a majitel internetových stránek získává provize z každého návštěvníka který koupí zájezd přes jeho web.

Takže shrnuto podtrženo, MFÁčko = web který generuje zisky.