Náklady a výdělky

Kategorie
Jak na to
Novinky

MFA, zkratka pro Made For Advertisement (vyrobeno pro reklamu), někdy volně přeloženo jako Made For AdSense (vyrobeno pro reklamní systém AdSense – reklama google). Určitě to znáte, jedná se o tzv. klikací reklamy. Někdo klikne na tuto reklamu a Google vyplatí určitou částku za to, že na vašem webu na reklamu někdo klikl.

Počty jsou jednoduché, pokud koupíte hotový web, u kterého prodávající uvádí výdělek například 2,6USD/den, jednoduše si spočítáte, že za měsíc Vám tento web může vydělat kolem 1600Kč. Takže pokud je web na prodej třeba za 10.000Kč včetně domény a Hostingu, náklady se Vám vrátí za půl roku a pak už jen vyděláváte. Otázkou je, zda prodávající například místo registrací do katalogů a výměny zpětných odkazů neudělal pár odkazů z vlastních stránek, které později zruší a Vy tak přijdete o pozice ve vyhledávačích, o návštěvníky a následně samozřejmě o výdělky. Další neméně důležitou součástí webu je originální text. Pokud jej prodávající někde zkopíroval, je jen otázkou času, kdy stránky dostanou BAN a tím je Vaše investice v … Kolik lidí na web chodí a na jaké pozici je web ve vyhledávačích přímo ovlivňuje Vaše výdělky.

Pokud zvažujete vlastní web za účelem získání pasivního zdroje příjmů z reklamy, nejlepší je spolehnout se na ty, kteří tomu rozumí. Tím Vám samozřejmě nepodsunujeme sami sebe, jistě jste našli i jiné zdroje. Pokud webům nerozumíte, vybírejte podle portfolia. Pokud se Vám líbí dřívější práce některé z firem, neváhejte, kdokoliv Vás může předběhnout.

Vzhledem k tomu, že weby jsou tvořeny převážně za účelem výdělků, musí být počáteční investice do nich co nejmenší, aby se co nejdříve vrátila a dál už jste byli jen ziskoví. Náklady se dají snížit použitím Free šablon, které je většinou potřeba přeložit do češtiny. Doporučujeme postavit web na nejoblíbenějším redakčním systému WordPress. Ten má velmi příjemné uživatelské prostředí podobné Microsoft Office. Samozřejmě je také v češtině.

Počáteční cena takového miniwebu je někde u 5000,- a obsahuje základní věci nezbytné pro úspěšné rozjetí Vašeho webu. Mezi standarty patří SEO texty, registrace do katalogů a Hosting na rok. Další dle dohody.

Comments are closed.